Ameliyatsız Varis Tedavisi

Yazar 21 Eylül 2017Varis Tedavi Hizmetlerimiz

Ameliyatsız varis tedavisi toplumumuzda bu sorun ile karşılaşan hastaların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Varis tedavisi denilince aklınıza sadece varis çorabı giymek geliyor ise modern tekniklerimizden haberdar etmek için sizleri şöyle alalım… Varis, özellikle kadınlarımızın korkulu rüyasıdır. Uzun süre ayakta kalındığında ya da uzun yürüyüşlerin ardından saatler süren bir ağrıya neden olan varis tedavisi kliniğimizde modern metotlar ile uygulanmaktadır. Ağrı, yorgunluk ve kramp gibi fiziksel acıların yanı sıra insanları günlük aktivitelerine yapmaktan alıkoyan varis bitkisel tedavisi mümkün olmayan bir hastalıktır. Sizlere varisten korunacağınızı söyleyerek satın almanızı sağladıkları bitkisel karışım ya da ilaçlar sadece psikolojik rahatlama sağlar. Varis bir damar hastalığıdır ve tedavisi yine Kalp Damar Cerrahlarının önerdiği yöntemler ile mümkündür. Bu bağlamda MedicalArt kliniğimiz ile iletişime geçebilir, hekimlerimizin kontrolü altına girebilirsiniz.

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ameliyatsız varis tedavisi, geride kalmış sancılı eski usül ameliyatları tozlu raflara kaldırdı. Hastaların tedavi süreci denilince aklına gelen; varis çorabı ya da varis ameliyatı yerine daha modern ve kesin sonuç veren metotları kullanmaktayız. Ameliyatsız varis tedavisi için kullandığımız yöntemler varisin çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Bazı varisler deriden çıkmış ve kabartı şeklindedir. Bazıları ise deri altında kılcal damar halinde kendini gösterir. İşte tam da bu noktada farklı yöntemlere başvurduğumuz ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerini detaylı olarak anlatmak istiyoruz…

Lazerle Varis Tedavisi

Lazer yöntemi varis tedavisinde de kendini göstermektedir. Küçük varisler için başvurduğumuz lazerle varis tedavisi;Ameliyatsız Varis Tedavisi

Anestezi gerektirmez. Bu nedenle hastanede yatmanızı gerektirecek bir durum yoktur.
Lazer ışınlarının kılcal damarlara iletilerek büzüşüp tahrip olmasını sağlayan teknikte neşter ya da ameliyat izi gibi kavramlara yer yoktur.
Lazerle varis tedavisi MedicalArt kliniğimizde hekimlerimiz tarafından steril bir ortamda uygulanmaktadır.

Köpüklü Varis Tedavisi

Köpüklü varis tedavisi denilince aklınıza bilinen köpük maddesi gelmesin. Daha çok kalın ve deri üzerinde belirgin halde olan varisler için kullandığımız skleroterapi yönteminde; sklerozan dediğimiz maddenin iğne ile damara enjekte edilmesi söz konusudur. Lazer tekniğinde olduğu gibi anestezi ya da hastanede yatmanızı gerektirecek bir uygulama değildir.

Radyo Frekans İle Lazer Tedavisi

Hastalarımızın lazer ile karıştırdığı radyo frekans yönteminde radyo dalgalarının etkisinden faydalanırız. Kılcal damar, orta ve büyük boyutlu varislerin tümünde etkili olan radyo frekans yöntemi alanında 30 yıllık deneyime sahip olan hekimlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Radyo frekans ile varis tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

Bakırköy Medicalart Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Medicalart Randevu ve İletişim

TEL1: 0212 265 99 99
TEL2: 0530 478 91 52

MedicinArts