Bitkisel Varis Tedavisi Mümkün Mü?

Yazar 21 Eylül 2017Varis Tedavi Hizmetlerimiz

Bitkisel varis tedavisi mümkün mü? Özellikle kadınların varis tedavisi ile ilgili yanıt aradığı soruların başında yer alıyor. Varis başlangıcı öncelikle estetik bozulmalar ile kendini gösterir. Önemsenmeyen ve tedavi sürecine başlanılmayan varis ilerleyen aşamalarda ciddi reaksiyonlara neden olabilir. Toplumumuzda çoğunlukla kadınların yaşadığı varis tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Fakat bu tedavi yöntemi asla bitkisel metotlar değildir. Varis bitkisel tedavisi başlığı altında internette karşılaştığınız ve aktarlardan temin ettiğiniz bitkisel karışımların varis tedavisinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Piyasada varis ilaçları olarak satılan ilaçlar ise salisilik asit içerdiğinden tahrişlere neden olabilir. Düşünüldüğünde damarsal bir hastalık olan varisin tedavi edilmesinde bitkisel karışımların bir etki yaratmayacağı kolaylıkla anlaşılacaktır. MedicalArt kliniğimiz Türkiye’de ameliyatsız modern yöntemleri uygulayan nadir kliniklerden biridir. Varis tedavisi için geliştirdiğimiz modern metotlara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Skleroterapi İle Varis Tedavisi

Skleroterapi dediğimiz köpükle varis tedavisi ilerlemiş damar yumaklarında etkili olmaktadır. Kliniğimizde yılların tecrübesi ile hasta kabullerini gerçekleştiren hekimlerimizin steril ortamda uygulamış olduğu skleroterapi yönteminde; sklerozan dediğimiz etken madde enjektör ile damarlara uygulanır. İşlem sırasında mavi rengi almış damarların kaybolduğu gözlemlenir. Kısa sürede başarılı sonuç almamızı sağlayan skleroterapi yöntemi varis tedavisi yapan devlet hastaneleri tarafından değil sadece özel kliniklerde uygulanmaktadır.

Lazer Tekniği İle Varis Tedavisi

Kliniğimizde varis vakasının türüne göre tedavi yöntemlerinde değişikliğe gitmekteyiz. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz skleroterapi yöntemi belirgin damar yumaklarında kullanılmaktadır. Fakat varis belirtileri başladığı anda tedavi için kliniğimize başvuran ve ileri seviyeye ulaşmamış vakalar için lazer tekniğini uygun görmekteyiz. Son dönemlerde birçok hastalığın tedavisinde kullanılan lazer tekniği damar yumaklarının tedavi edilmesinde de büyük bir etkiye sahiptir. Varisli bölgeye gönderilen ışınların yoğunlaşması ve birkaç seans sonrasında tamamen yok olmasını sağlayan tekniğimiz ile ilgili detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için iletişim numaralarımızdan her daim ulaşabilirsiniz.

Bakırköy Medicalart Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Medicalart Randevu ve İletişim

TEL1: 0212 265 99 99
TEL2: 0530 478 91 52

MedicinArts