Kadınların Korkulu Rüyası Varis

Yazar 2 Kasım 2017Genel

Kadınların korkulu rüyası varis modern metotlar ile hayatınızdan kısa sürede çıkabilir. Ameliyatsız varis tedavisi detaylarına geçmeden önce varis vakasını daha yakından tanıtmak istiyoruz. Varis çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan damarsal bir hastalıktır. Bacaklarda mavimsi damarların belirgin hale gelmesiyle beraber başlayan süreç ilk başlarda estetik olarak kişileri rahatsız eder. İlerleyen aşamalarda ise varis belirtileri fiziksel olarak kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlar. Varisin vücudunuzda neden olduğu değişimlere değinerek varis belirtilerinden de söz etmiş olacağız.

• Bacaklarınızda hareket sonrası hiçbir alerjik nedene bağlı olmayan kaşıntı oluşuyor ise varis belirtilerinden biri ile karşılaşıyor olabilirsiniz.
• Hareket sonrası ya da uzun süre ayakta kalmaya bağlı olarak ağrı, sızı ve yanma varisin en önemli belirtilerindendir.
• Genellikle mavi renkte oluşan varisli damarlar kadınların görmek istemediği fiziksel deformelerle kendini gösterir.
• Vakanın son evresinde varis ülseri denilen ayak bileklerinde akıntılı yaralar görülür ve hastanın hareket kabiliyeti düşer.

Varisin sadece kadınları tehdit eden bir hastalık olmadığını belirtmekte fayda görüyoruz. Erkeklerde görülen varis şikayetleri ne yazık ki ciddiye alınmaması halinde son evrelere dayanıyor ve tarafımıza ancak o zaman başvurma gereği duyuyorlar. Halbuki varis sadece estetik boyutu ile ele alınmamalı, varis başlangıcı sırasında tedavi ile kontrol edilmelidir.

Kimler Risk Altında?

Varis hastalığının nedenlerini sıraladığımızda vakadan korunmak için neler yapmanız gerektiği konusunda bilinçlenmiş olacaksınız. Varis tedavisi olmak üzere tarafımıza ulaşan hastaları değerlendirdiğimizde şu sonuca ulaşabiliyoruz.

• Varis uzun süre ayakta çalışan ya da tam tersi hareketsiz bir yaşam süren kişileri tehdit ediyor.
• Genetik faktörler tüm vakalarda olduğu gibi varis vakasında da karşımıza çıkıyor.
• Kilo sorunu olan kişilerin varise yakalanma riski daha yüksek oluyor.
• Gebelik döneminde kadınların karşılaştığı vakalardan biri de varistir.

Varise karşı savunmanın en önemli aşaması erken tanıdır. Takdir edilir ki kılcal damarlı varis ve diğer varis formları için uygulanacak tedavi süreci farklı olacaktır. Ameliyatsız varis tedavisi için kullanılan; lazer, radyo frekans ve köpük tedavisi başarı oranı yüksek ve tekrarlama riski düşük metotlardır.

Bakırköy Medicine Art Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

 

MedicinArts