Lazerle Varis Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır???

Yazar 3 Mayıs 2018Genel

Lazerle  Varis Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır? Varis genel anlamda bacaklarda görülen toplardamar genişlemesi olarak tanımlanmakta olan bir rahatsızlıktır. Varis masum bir rahatsızlık olarak görülse de tedavi edilmediğinde ileride ciddi sorunlar doğurabilmektedir. Varis görüntü bakımından bacaklarda damarların dışarıya doğru çıkması nedeni ile estetik olarak da sıkıntı yaratsa da en önemlisi fiziksel olarak verdiği rahatsızlıklardır. Bu nedenle her hastalıkta olduğu gibi erken sürede tedavi son derece önem taşımaktadır. Varis bir nebze sinsi olarak da ilerleyen hastalıklar grubuna dâhidir. Pek çok hasta yıllarca varis sorunu ile yaşamakta olduğunu hastalık ilerleyince anlayabilmektedir. Bu nedenle varis rahatsızlığı kişide varlığını hissettirmeden uzun süre sürdüren hastalık türlerinin arasında yer almaktadır. Bunun için kalp damar cerrahiye giderek belirli aralıklar ile muayene olmak bu hastalığın kısa sürede tanısının konması için önem taşımaktadır. Varis tedavisi gelişen tıbbi olanaklar ile artık çok kısa sürede yapılabilmektedir. Hasta aynı gün içinde günlük yaşamına dönebilmektedir. Bu tedavi yöntemlerden biri de lazerle varis tedavi yöntemidir.

Lazerle Varis Tedavisi Temel Amacı;

Lazerle varis  tedavisi temel amacı varis sorununa kökten çözüm bulmaktır. Lazerle varis tedavisi ağrısız ve son derece kolay bir tedavi sürecidir. Bu tedavi varisin asıl oluştuğlazerle varis tedavisi,köpükle varis tedavisiu noktaya uygulanmaktadır. Böylece varisin ileride tekrarlanma şansı oldukça düşecektir. Ancak yine az bir ihtimal de olsa lazer yöntemi ile varisin tekrarlama ihtimali de söz konusudur.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Varis rahatsızlığında varisli damarın içine iğne ile girilerek köpük denilen ilacın damara enjekte dilmesi ile o damar kapakçığının kapatılması işlemidir. Bu tedavi yöntemi son derece etkili ve bir o kadar da kolay gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Köpükle varis  tedavi yöntemi,varis rahatsızlığında dikkatli bir şekilde yapılır ise sonuçları hem kalıcı hem de memnun edici orandadır. Köpük tedavisinden sonra varisli damarın açık olan kapakçığı hemen kapanacaktır ancak görüntü olarak iyileşme için bir süre beklemek gerekecektir. Bu durum kişinin iyileşme oranı ile doğru orantılı olarak seyredecektir.

Varis Rahatsızlığının Dereceleri Nelerdir?

Çoğu hastalığının dereceleri olduğu gibi varis rahatsızlığının da dereceleri vardır. Varis hastalıkları üç başlık altında incelenmektedir. Kılcal damar varisler, orta boy varisler ve büyük boy varisler şeklinde gruplara ayrılmaktadırlar. Kılcal damar varisler de ciddi bir ağrı söz konusu olmamaktadır. Yeni başlangıç aşamasıdır. Orta boy varislerde orta damar belirginleşip genişlemiştir. Büyük boy varislerde ise damar iyice belirginleşip dışa doğru çıkıntı halini almıştır. Tüm bu evreler göre uzman doktorların uyguladığı ve kesin çözümün söz konusu olduğu tedavi yöntemleri mevcuttur.

 

MedicinArts