Varis Başlangıcı

Varis başlangıcı esnasında görülen belirtiler genellikle kişilerde estetik kaygılara neden olur. Bacaklarda belirgin hale gelen mavimsi damarlar deformelere neden olurken ileri seviyeye ulaşan varis bu bozulmaların yanında fizik acılara da neden olur.

Bu nedenle varis başlangıcı erken tanı ve tedavide büyük önem taşır. Varis belirtileri olarak da değerlendirdiğimiz varis başlangıcında gözlenen aşamaları şu şekilde sıralamak mümkündür;

 

  • Varisin görülen ilk belirtisi alerjik bir reaksiyona bağlı olmaksızın bacaklarda görülen kaşıntıdır.
  • Uzun süreli yürüyüşlerden sonra bacaklarda beliren ağrı varisin en önemli reaksiyonu olarak kabul edilir.
  • Bacaklarda gün yüzüne çıkan mavimsi renkte damarlar estetik kaygılar ile beraber hayatınıza girer.
  • İlerleyen varis şikayetleri arasında bacakta; ağrı, yanma, kaşıntı ve özellikle ayak bileklerinde varis ülserine bağlı olarak çıkan akıntılı yaralar görülür.

Varis tedavisi günümüz gelişmeleri ile ameliyata gerek duyulmadan yapılabilmektedir. Ameliyatsız varis tedavisi olarak sunduğumuz modern metotlar hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz. İşte kansız, ağrısız ve kısa süren ameliyatsız varis tedavi yöntemleri…

Skleroterapi İle Varis Tedavisi

Köpüklü varis tedavisi olarak da bilinen skleroterapi tekniği enjektörün kullanılabileceği damarlı varislerde büyük başarı sağlar. Sklerozan maddesinin enjektör yardımı ile damara verilmesi sonucu bölgenin eş zamanlı olarak beyazladığı ve damarların yok olduğu görülür. Tedavi risk barındırmadığı gibi anestezi kullanılmadan yapılır.

Lazer İle Varis Tedavisi

Kılcal damarlı varis formlarında başvurduğumuz lazer tekniği seanslar yapılan bir uygulamadır. Vakaya göre değişkenlik gösteren seansların bitiminde varislerinizden kurtulmanız mümkündür. Lazer cihazından gönderilen ışınların damarlar üzerinde tahrip edici özelliğini uygulaması ile yapılan cerrahi müdahale kliniğimizde uzman hekimlerce uygulanmaktadır.

Radyo Frekans İle Varis Tedavisi

Radyo frekans tekniği cerrahi işlemlerde kanamayı durdurmak üzere kullanılan bir metottu. Günümüzde birçok hastalığın tedavisinde başvurduğumuz radyo frekans tekniği kılcal damar ve diğer varis formlarının tümünde etki edebilmektedir. Radyo dalgalarının varis damarları üzerinde oluşturduğu tahrip edici etki ile bacaklarınızda pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlayan teknik kliniğimizde 30 yıllık deneyime sahip olan hekimlerce uygulanmaktadır.

Bakırköy Medicalart Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Medicalart Randevu ve İletişim

TEL1: 0212 265 99 99
TEL2: 0530 478 91 52

MedicinArts