Varis Hastalığı Nasıl Geçer?

Yazar 21 Eylül 2017Varis Tedavi Hizmetlerimiz

Varis hastalığı nasıl geçer? Kliniğimiz ile iletişime geçen hastalarımızın yanıt aradığı soruların başında gelmektedir. Damar hastalıkları içinde özellikle kadınlarımızın başına dert olan varis başlangıcı süresince tedavi altına alınırsa oluşabilecek komplikasyonların önüne geçilecektir. Zira varis ülseri gibi vakanın son ve en riskli aşaması ile karşılaşılma ihtimali mevcuttur. Son dönemlerde popüler hale gelen bitkisel karışımlar ile varis tedavisine başvurmak vakanın ileri düzeye ulaşmasına ve hastaların gündelik faaliyetlerini yerine getiremeyecek bir hal almalarına sebep olmaktadır. Bu nedenle varis bitkisel tedavi yöntemleri adı altında sizlere satılan ürünlere itibar etmemeli ve modern tıbbın sunmuş olduğu tedavi yöntemlerine başvurmalısınız. Varis hastalığı nasıl geçer sorusunun yanıtına gelecek olursak…

  • Varis şikayeti ile kliniğimize müracaat eden hastalarımıza ameliyatsız varis tedavisi ile ilgili detaylı bilgi vererek süreci başlatıyoruz.
  • Vakaların şekline göre lazer, skleroterapi ve radyo frekans yöntemlerine başvuruyoruz.
  • Her biri; kansız, narkozsuz, hastanede yatış gerektirmeyen yöntemler sayesinde birkaç seans sonrasında varislerinizden tamamen kurtuluyorsunuz.

Varis tedavisinde başvurduğumuz 3 temel metodu yakından tanımak için lütfen yazımızı sonuna kadar okuyunuz.özellikle ameliyatsız varis tedavileri hakkında bilgilendirecğiz. İşte  varis hastalığı nasıl geçer ve varis tedavi yöntemleri…

Varis hastalığı Nasıl Geçer? Ameliyatsız Varis Tedavi Yöntemleri:

Lazer İle Varis Tedavisi

Varis hastalığı nasıl geçer ufak bir açıklama yaptıktan sonra şimdi ilk tedavi yöntemine bakalım. Kılcal damar varislerinde kullandığımız lazer tedavisinde seansların sayısı vakanın derecesine göre belirlenir. Lazer cihazından toplardamarlara gönderilen ışınlar bölgede tahribasyona neden olur ve bölgedeki damarlar zamanla yok olur. Lazer ile varis tedavisi steril çalışma ortamına sahip olan kliniğimizde başarı ile uygulanmaktadır.

Köpükle Varis Tedavisi

Lazer tekniğini yüzeysel ve kılcal damarların tedavisinde kullanıyoruz. Fakat bazı varisler cilt yüzeyinden kabarık olacak şekilde gelişmektedir. İşte bu noktada devreye giren köpükle varis tedavisi, sklerozan dediğimiz maddenin damarlara enjekte edilmesi ile gerçekleşir.

Radyo Frekans İle Varis Tedavisi

Son dönemlerde modern tıbbın en büyük yardımcısı olan radyo frekans tekniği yüzeysel veya deri yüzeyinden kabarık halde oluşan varislerin tümünde etki gücüne sahiptir. Radyo dalgalarının aktif hale geçerek varisli damarlar üzerinde etkili olduğu ve iz bırakmadan uygulanan yöntem kliniğimizde 30 yıllık deneyime sahip olan hekimler tarafından yapılmaktadır.Sonraki yazılarımızda ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerini ayrı ayrı başlıklarda toplayacağız..

Bakırköy Medicalart Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Medicalart Randevu ve İletişim

TEL1: 0212 265 99 99
TEL2: 0530 478 91 52

MedicinArts